Akut model-opdatering af La 23,0-7422 Certifikat om produktion, egenkontrol, GMP, og HACCP produkter fra Danmark til Vietnam fredag den 24. oktober 2025
Grundet en teknisk fejl har det ikke være muligt at angive FVST-lokationer til certifikatudstedelse- og afhentning på denne certifikatmodel. Denne fejl udbredes i dag og modellen opdateres derfor med akut varsel.
Modellen får nyt DIX-nummer: DIX-2025-12497
Modelopdatering af La 23,0-5193 Veterinært certifikat for eksport af svinekød til Bosnien-Hercegovina tirsdag den 28. oktober 2025 kl. 09:00
Modellen opdateres med mulighed for at uploade bilag, såfremt eksportører har behov for at angive mere end et slagteri per produkt.
Modellen får nyt DIX-nummer: DIX-2025-12498
Begge modelopdateringer vil medføre, at kladder der ligger på DIX under tidspunkt for modelopdateringen vil blive slettet.
Spørgsmål vedr. disse modelopdateringer kan rettes til DIX-teamet på DIX@fvst.dk